Na co zwrócić uwagę przy zakupie samochodu?

Chcąc pomóc kierowcom kupić samochód, specjaliści Mobil 1 i Porsche przygotowali krótki  informator, który w pięciu krokach doradza, jak dobrze wybrać auto z drugiej ręki.

Podstawowe zasady wyboru zawsze są takie same. Niezależnie od tego, czy kupujemy używaną 911-kę,  czy coś innego z mniejszą liczbą koni pod maską – radzi Dr. Winterfeld (Dyrektor Generalny Programu  Sprzedaży Samochodów Używanych z Porsche)

Wytypuj kilka aut i poznaj opinie o nich

Ustal ile pieniędzy możesz wydać na samochód, następnie wytypuj te, które są w twoim zasięgu. Opinię  oraz wiele informacji o samochodach znajdziesz na testy aut furora.tv. Jednak nie zapominaj, że  najważniejszy jest stan techniczny auta. Bądź tolerancyjny przy wyborze koloru nadwozia oraz opcji  wyposażenia. Wygląd samochodu jest ważny, jednak to co znajdziemy pod maską jest szczególnie istotne  przy zakupie auta z przeszłością.

Skontaktuj się ze sprzedawcą

Przed spotkaniem ze sprzedawcą, zadaj mu pytania telefonicznie. Sprawdź jego rzetelność i dokumentację pojazdu. Zapytaj, czy auto było serwisowane zgodnie

z zaleceniami producenta pojazdu względem rodzaju i lepkości oleju silnikowego? Kiedy samochód był po raz ostatni na przeglądzie?

Olej silnikowy

Olej silnikowy to krew każdego auta, a części mechaniczne są zazwyczaj projektowane we współpracy z inżynierami takich firm jak Mobil 1. Wykorzystywanie odpowiednich środków smarnych może oznaczać lepsze osiągi, mniejsze spalanie i dłuższą żywotność silnika. Skontroluj poziom oleju w silniku oraz jego stan.

Opony

Opona jest jedynym elementem samochodu mającym kontakt z nawierzchnią drogi. Dlatego ogumienie jest decydujące dla bezpieczeństwa na drodze. Najlepsze firmy oponiarskie blisko współpracują z producentami aut, aby zapewnić wzorową jazdę i dobre hamowanie.

Jazda próbna

Przed zakupem samochodu obowiązkowo wypróbuj go na drodze. Czy warto kupić dany model dowiesz się czytając testy samochodów na furora.tv Podczas jazdy testowej zwracaj uwagę zarówno na warunki prowadzenia pojazdu oraz odgłosy auta. 8 kilometrów powinno wystarczyć do oceny, czy ten samochód jest stworzony dla Ciebie. Zwróć uwagę na to, jak auto przyspiesza. Sprawdź, czy porusza się i hamuje po linii prostej.

Przeczytaj koniecznie „Kontrola drogowa – jak zachować się podczas kontroli policji?